יום רביעי, 23 בפברואר 2011

מה חדש עם אפל?

השמועות על מותו הקרוב של Steve Jobs – מתחזקות. השבוע הנשיא אובמה נפגש עם מארק צוקרברג, סטיב ג'ובס ולארי שמידט. האם הייתה זו פגישת פרידה מג'ובס?

מכירות iPhone דרך המפעילה החדשה, Verizon קצת מאכזבות: למרות נתוני הזמנה של 500,000 לקוחות במכירה המוקדמת, נתוני המכירה בחנויות לא חזקים כפי שציפו. בכל אופן, קצת אור בקצה המנהרה: סקר על אותם 500,000 שהזמינו iPhone של Verizon מגלה ש30% עברו מאנדרואיד, 25% מבלאקברי ורק 14% היו בAT&T ועברו לVerizon. אלו נתונים מעולים לApple שמגייסת לקוחות חדשים על חשבון לקוחות שמשתמשים כרגע במכשירים של המתחרים.
כמות המשלוחים של הMAC (שמעידה כל מכירות) עלתה בדצמבר 2010 ב23%! (הPC עלו רק ב3%), נתון שניתן להסביר אותו כנראה מהבאז שיוצר הiPad. ההצלחה של הiPad והשתלטות של Apple על משאבי ייצור ורכיבים כה רבים בשרשרת הייצור (60%)– פוגעת במתחרים וביכולתם לספק מהר מוצרים מתחרים. היעד הפנימי של Apple הוא למכור 40 מיליון מכשירי iPad. מיקוד בשוק הטאבלטים הוא מאוד נכון לApple: תחזיות אופטימיות מדברות על עד ל100 מיליון מכירות טאבלטים בשנת 2012 (זו הטבלה שצירפתי): נתח שוק של אפילו 50% ומכירות של 50 מיליון יהפכו את הiPad למוצר הכי מצליח בשוק האלקטרוניקה – עם נתונים של 100 מיליון יחידות תוך 3 שנים והכנסות של 60,000,000,000$ רק ממכירות חומרה (לא כולל הכנסות מאפליקציות ותוספות). המספר שרשמתי הוא שישים מיליארד דולר והוא זהה בערך לתל"ג של קפריסין במשך 3 שנים...וכל זה ממוצר אחד.

אם האם יצליחו לעשות חלק מהתכניות שלהם– Apple יכולה להופך להיות החברה הגדולה בשוויה בעולם.

2 comments:

אנונימי אמר/ה...

מה יקרה כשסטיב ג'ובס יילך?

גדי מ. אמר/ה...

אפל תמשיך לשלוט גם ב5 שנים הקרובות, ותגיע להיות הכי גדולה בשווי שוק בבורסה.
יופי של מאמר.